قوانین و مقررات گارانتی

شرایط کامل ضمانت و گارانتی داخل وبسایت بخش قوانین قرار گرفته است که می‌توانید مطالعه نمایید و برگه گارانتی روی محصول به منزله تایید تمامی قوانین مجموعه میباشد.

شرایط گارانتی کارت گرافیک

عدم هماهنگی سریال کارت گارانتی با سریال کالا و یا مخدوش بودن برچسب و هولوگرام کارت گارانتی باعث ابطال گارانتی خواهد شد

هر گونه آسیب فیزیکی ناشی از تماس با مایعات و مواد شیمیایی، استفاده ناصحیح، نوسانات برق، ضربه و هرگونه دستکاری توسط شخص ثالث باعث ابطال گارانتی خواهد شد

تمامی محصولات با ضمانت موربیت به منظور استفاده در کامپیوترهای خانگی، مهندسی، گیمینگ و طراحی ، تولید و توزیع شده اند و استفاده آنها در مصارف صنعتی یا غیر کامپیوتری نظیر استخراج رمزارزها (ماینینگ) و Overclocking موجب کاهش طول عمر کالا و آسیب دیدگی پردازنده گرافیکی و سایر المانهای روی آنها شده و موجب ابطال گارانتی خواهد شد.

شرایط گارانتی منبع تغذیه
شرایط گارانتی لپ تاپ
شرایط گارانتی مادربرد
شرایط گارانتی کیس اسمبل شده
شرایط گارانتی پردازنده

گارانتی یا وارانتی چیست؟

گارانتی محصول چیست؟

وارانتی یا گارانتی تعهدی است که فروشنده در مقابل محصول یا خدماتی ارائه می کند، و معمولا متعهد می شود در صورت برآورده نشدن ادعای خود، حاضر به تعمیر یا تعویض کالا خواهد شد.

ادعاها بصورت شرایط و ضوابط یا بصورت میزان سلامت (چک لیست) نیز می‌تواند ارائه شود. فروشنده یا تولید کننده تضمین می‌کند محصول ارائه شده این ویژگی ها و این مقدار سلامتی را خواهد داشت.

بصورت کلی در معامله های تجاری به چنین تعریفی خواهیم رسید:

در معاملات تجاری، گارانتی ضمانتی است که یکی از طرفین قرارداد به دیگری می دهد که در برخی موارد و شرایط حقیقت دارد و اتفاق می افتد؛ طرف دیگر قرارداد می تواند به آن تکیه کرده و اگر مواردی بر خلاف آن اتفاق افتاد و یا مشکلی به وجود آمد، یکی از موارد را به عنوان چاره اتخاذ کند.

گارانتی به عنوان حقوق مصرف کننده شناخته شده و تنها در مدت زمان مشخصی اعتبار دارد یعنی اگر در مدت زمان تعیین شده عملکرد یا کیفیت محصول کمتر از حد قابل قبول باشد، مسئولیت آن با تولیدکننده یا فروشنده می‌باشد.

مزایا و معایب گارانتی چیست؟

مزایای گارانتی

یکی از مزایا اصلی و هدف اصلی از گارانتی ایجاد اعتماد برای خریدار است و وجود یک پشتوانه برای خریدار که کیفیت کالای خریداری شده اطمینان حاصل نماید و در صورت بروز مشکل و ایراد بتواند محصول خود را تعمیر یا تعویض نماید. 

معایب گارانتی

اکثرا این ضمانت نامه و گارانتی ها رایگان نیستند و باید هزینه بیشتری برای آن پرداخت نمایید. مورد بعدی و بحث برانگیز شرایط گارانتی مختلف می‌باشد و باید حتما قبل از خرید گارانتی و ضمانت نامه باید شرایط آن را مطالعه کنید چون بسیاری از فروشندگان و تولید کنندگان سیاست کاری مختلفی برای تعهدات خود دارند و این شرایط اگر برای شما قابل پذیرش نباشند بعدا می‌تواند برای شما مشکل ساز شوند. 

باید توجه کنیم که چون در کشورمان بیشتر تولید کنندگان و برند های بزرگ عرصه دیجیتال وجود ندارند پس گارانتی و ضمانت نامه های کشورمان با گارانتی سازنده متفاوت خواهد بود و این یک ایراد بزرگ در گارانتی های داخلی می‌باشد و بیشتر به علت نبود دانش فنی لازم و نبود قطعات مورد استفاده این تفاوت ها اتخاذ می‌شود.

آیا گارانتی و وارانتی در فروشگاه موربیت وجود دارد؟

بله فروشگاه موربیت هم برای محصولات خود گارانتی و وارانتی یا ضمانت نامه ارائه می‌دهد که می‌توانید شرایط آن را مطالعه نمایید.

گارانتی های ارائه شده در فروشگاه موربیت به صورت شرکتی یا فروشگاهی می‌باشد که شرایط آنها یکسان بوده و تفاوتی ندارند. 

خب اینم از توضیحات مختصر درباره گارانتی و وارانتی که بهتون ارائه دادیم خواستیم خیلی کوتاه و مختصر و مفید براتون مطرح کرده باشیم.

گارانتی های فروشگاه موربیت

وقت بخیر خدمت دوستان و موربیتی های عزیز در ادامه می خواهیم تمام گارانتی هایی که در فروشگاه موربیت ارائه می‌شود را خدمتتان معرفی کنیم.

انواع گارانتی در فروشگاه موربیت

فروشگاه موربیت گارانتی های زیادی برای محصولات ارائه می‌شوند که که به سه دسته تقسیم می‌شوند تا بهتر بتوانیم برایتان معرفی کرده و تفاوت هایشان را ارائه دهیم:

گارانتی های شرکتی اصلی

این گارانتی و شرکت ها همان شرکت های معروفی می‌باشند که سالیان سال در بازار هستند و محصولات خود را به فروش می‌رسانند و دارای اعتبار و محبوبیت بالایی هستند.

از جمله این شرکتها می توان به (الماس، آواژنگ، ماتریس، سام سرویس، سازگار ارقام، مهر، متین و……) اشاره کرد.

این شرکت ها با توجه به سیاست کاری خودشان کار می‌کنند و هزینه های کاری متفاوت و نسبتا بالایی نیز دارند و ضمانت های بالای 1 سال ارائه می‌دهند.

فروشگاه موربیت فروشنده محصولات با گارانتی اصلی می‌باشد و مسئولیت نهایی با خود شرکت های اصلی می‌باشد. در این زمینه فروشگاه موربیت نیز کارهای هماهنگی برای خریداران عزیز انجام خواهد داد.

گارانتی های فروشگاه و شرکتی

این نوع گارانتی های توسط خود فروشگاه یا شرکت ارائه می‌شود و دارای شرایط مختص خودشان می‌باشند؛ اما نسبت به شرکت های اصلی و گارانتی اصلی از اعتبار کمتری برخوردار هستند ولی قیمت پایین تری دارند و تا 1سال می‌توانند گارانتی انجام دهند و شرایط گارانتی یکسانی در مقایسه با گارانتی های اصلی ارائه می‌دهند.

از جمله از این فروشگاه و شرکت‌ها که در مجموعه موربیت تایید و استفاده می‌شوند به (گارانتی PCT, گارانتی MBT) اشاره کرد که یکی از بهترین و با کیفیت ترین محصولات ارائه می‌دهند. همچنین هماهنگی و بقیه کارها نیز توسط خود مجموعه موربیت انجام می پذیرد و خیال مشتری هم از این لحاظ راحت باشد.

**نکته: گارانتی MBT در سه طرح آبی، بنفش، طلایی می‌باشد که مزایای مختلفی دارند.

ضمانت نامه کتبی موربیت

این گارانتی برای اجناس استوک ارائه می‌شود که می‌توانید شرایط آن نیز از لینک های آخر صفحه مطالعه کنید. این گارانتی ها بین 7 تا 3 ماه می‌باشند و برای اطمینان خاطر از بررسی و کیفیت نهایی کالای کارکرده یا استوک ارائه می‌شود. این اقدام بصورت اولین بار در بازار به صورت کتبی با یک طراحی بشدت عالی ارائه می‌شود و کنار محصولات بصورت رایگان قرار میگیرد.

 

در مقایسه و توضیح آخر این جدول نگاه بندازید.

گارانتی اصلی

مزایا:

 • بلند مدت تر بودن گارانتی
 • معتبرتر بودن گارانتی
 • داشتن سابقه طولانی
 • پیگیری اتوماسیون 

معایب:

 • وجود شرایط متفاوت هر گارانتی
 • بالا بودن قیمت محصول
 • بالا بودن قیمت گارانتی ارائه شده

گارانتی فروشگاه و شرکتی

مزایا:

 • قیمت مناسب محصولات
 • کیفیت متناسب با گارانتی اصلی
 • شرایط یکسان و جامع
 • قابل پیگیری از فروشگاه موربیت
 • قیمت مناسب هزینه گارانتی 

معایب:

 • نبود اتوماسیون مجتمع
 • کمبود شعب در شهرها
 • کم سابقه در بازار
 • مدت کمتر گارانتی 

 ضمانت نامه کتبی موربیت

این نوع ضمانت برای اجناس استوک با کیفیت و کارایی بالا و بدون مشکل و استاندارد ارائه می‌شود.