شرایط استرداد و مرجوعی کالا

با سلام در اینجا میخوایم از شرایط استرداد کالا توضیحات بدهیم. لطفا قبل از درخواست مرجوعی و استرداد کالا قوانین و شرایط را مطالعه کنید. این صفحه با قوانین بروز وبسایت همخوانی دارد و خریدار باید این صفحه را بررسی کند و از تغییرات آن مطلع باشد.

استرداد چیست؟

استرداد کالا یا مرجوعی کالا به معنی برگشت کالا خریداری شده از طرف مشتری به دلایل یاد شده در همین صفحه و شرایط گفته شده می‌باشد. در فضا اینترنتی خرید و فروش کالا به علت ندیدن خریدار بصورت حضوری می‌تواند کمی سخت باشد. 

ولی ما فروشندگان باید فضایی ایجاد کنیم تا خریداران احساس راحتی در خرید خود داشته و با خیال راحت خرید خود را انجام دهند از جمله این کارها ایجاد فضا ایمن و مطمئن برای برگشت کالا و پذیرفتن مسئولیت آن طبق قوانین تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران و فروشگاه می‌باشد.

عیوب در کالا :

۱- قبل ارسال: تمامی عیب و ایرادی که از طرف فروشگاه بوده و مشتری متوجه آن شده است و در مراحل تست و بررسی محصول این ایرادات توسط تیم ما دیده نشده باشد.

۲- بعد ارسال: ایراداتی که در هنگام ارسال نبوده و سالم تحویل مشتری شده و بعدا توسط باربری با پست یا مشتری ایجاد شده باشد.

تمام کالا هایی که فروشگاه موربیت خریداری می‌شوند دارای ۷  یا 10روز (با توجه به توضیحات داخل برگه سفارش) مهلت تست می‌باشند.

پس از خرید و ارسال با پیک – پست – تیپاکس یا… به طور کلی خروج از فروشگاه مسئولیت به عهده خریدار می‌باشد و اسقاط کافه خیارات از خریدار می‌گردد.

تمام کالاهای پلمپ و آکبند و جعبه بازی(اپن باکس با جعبه) که دارای گارانتی شرکتی یا بین المللی بوده ، فروشگاه چون کالاها را تست و بررسی نمی نماید هیچ مسئولیتی در قبال تست ایرادات ممکن ندارد. چون دستگاه تحویلی پلمپ و یا آکبند بوده و احیانا مشکلی در دستگاه وجود داشته باشد باید توسط گارانتی بین المللی یا داخلی تعویض و اصلاح شود که هزینه برگشت و ارسال و ترانزیت بر عهده خریدار می‌باشد. مانند: انواع کارت های گرافیکی، قطعات پلمپ وارداتی، لپ تاپ های پلمپ کارخانه ای و لپ تاپ های جعبه باز همراه جعبه و…

کالای های استوک و تمام کالاهایی که پلمپ آن ها باز شده باشد و یا کالا پلمپ و جعبه بازی(اپن باکس همراه جعبه) که مشتری اجازه باز کردن پلمپ را به ما داده باشد و توسط تیم ما بررسی شده باشند دارای ۷ روز مهلت تست ما خواهند بود. هرگونه مشکلات سخت افزاری که توسط ما ایجاد شده باشد یا در تست های ارسالی به مشتری متوجه نشده باشیم. مرجوع خواهد شد که به خواست مشتری و شرایط موجود فروشگاه یا با کالا دیگر تعویض و یا وجه پرداختی عودت داده خواهد شد.

ایرادات ظاهری دستگاه های استوک تا حد استاندارد قبل از ارسال توسط تیم پشتیبانی موربیت به خریدار نمایش داده خواهد شد.

مرجوعی به خاطر مشکلات ظاهری از جمله : خط و خش، پیکسل سوخته و هاله نشان داده شده در فیلم و تصاویر و یا کمتر از ۵ عدد و 5 درصد وجود لکه و یا قوری امکان پذیر نبوده و مشکلات ظاهری یا سلیقه ای( حتی در اجناس اکبند یا پلمپ یا جعبه باز) در صورت مرجوعی ۱۰ درصد از کل مبلغ محصول کاسته شده و مرجوع خواهد شد و فروشگاه هیچ مسئولیت در تنوع طراحی و ظاهری سازنده و سیاست های بازاریابی تولیدکننده ندارد و مشتری یا خریدار می بایست قبل از خرید تحقیقات لازم را بعمل آورد. توجه نمایید کالاهای پلمپ شرکتی و همه کالاهایی که پلمپ و اکبند هستند چه با گارانتی چه بدون گارانتی همگی درصورت استرداد  به علت باز شدن 30 درصد تا 40 درصد براساس افت کالا کسر خواهد شد.

قطعات و لوازم جانبی: فقط ۷ روز مهلت تست از زمان خرید دارند. فقط در صورت خرابی و مشکل و معیوب بودن قابل برگشت هستند و در بقیه موارد به هیچ عنوان برگشت داده نخواهند شد و باب میل نبودن مشتری یا کم و زیاد شدن قدرت مثلا در رایز شما یا بهانه های دیگر که مربوط به ایرادات سخت افزاری نباشد به هیچ عنوان قابل برگشت نیستند و مشتری و خریدار می بایست قبل از خرید تحقیقات لازم را بعمل آورد.توجه نمایید کالاهای پلمپ شرکتی و همه کالاهایی که پلمپ و اکبند هستند چه با گارانتی چه بدون گارانتی همگی درصورت استرداد  به علت باز شدن 30 درصد تا 40 درصد براساس افت کالا کسر خواهد شد.

نحوه ارجاع مبلغ پرداختی مشتری: بعد از ارسال کالا و تحویل کالا به فروشگاه  و بررسی کالا مبلغ واریز شده مشتری با احتساب هزینه ها ارسال و کسر از مبلغ خریداری شده فقط به حساب شخص خریدار بازگشت داده خواهد شد و شماره حساب های شخص دیگر مورد قبول نخواهد بود. روند تست و بررسی ممکن است بین 7 الی 9 روز کاری به طول انجامد.

ایرادات ‌سخت افزاری که تغییرات مشتری باعث ایجاد آن شده باشد از جمله آپدیت نرم افزاری سرفیس ها که باعث پرپر زدن صفحه نمایش و ایرادات در نسخه پرو ۴ و امسال آن ها می‌شود، آپدیت بایوس سیستم عامل، جریان کشی و مشکلات حاصل از جریان برق و اتصالات و مشکلات مثل ضربه خوردگی و آب و مایعات داخل محصول شامل گارانتی و مهلت تست فروشگاه نمی‌باشد و خریدار باید مسئولیت آن را بپذیرید.

در صورت هرگونه شکایت از فروشگاه و ایجاد اختلال در کار فروشگاه به علت یکی از شرایط اعلام شده در بالا خود باید پاسخگو باشد و حق شکایت را از خود سلب می‌کند. لازم بذکر است مطابق با ماده ۱۰۱۰ قانون مدنی و ماده ۱۳ قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب هرگونه اختلاف و دعاوی حقوقی و کیفری و غیره که ناشی از قوانین و قرارداد زیر می باشند، طرفین توافق نمودند محل صالح به رسیدگی به دعاوی مذکور در صلاحیت مراجع قضایی و شبه قضایی و غیر قضایی شهرستان ارومیه از استان اذربایجان غربی می باشد.