بدون دسته بندی

خرید مانیتور

خرید مانیتور

نکات مهم قبل خرید مانیتور؟

بررسی کلی معرفی نوشته های قبلی لینک دهی بهم. اشتباهات لفظی و مکرر در خرید و تعریف از صفحه نمایش ارتباط موضوع به صفحه نمایش لپ تاپ ها

  • کاربرد و استفاده از مانیتور
  • اندازه مانیتور
  • وضوح تصویر
  • نرخ تازه سازی 
  • پنل مانیتور
  • زمان پاسخ دهی برای بازی ها
  • مانیتور خمیده
  • و غیره (موارد بیشتر هم بررسی بشه)

با پیشرفت اخیر در فناوری و به وجود آمدن بسیاری از سیستم های کامپیوتری نیاز به ارتقا پیدا می کنند؛ که  البته در هنگام ارتقا سیستم اکثر مردم یک مانیتور جدید نیز خریداری می کنند. خرید مانیتور خوب، در سلامتی و بینای شما نیز امری اساسی دارد. 

به طور کل مانیتورها هنگام خرید توسط مشتری، نادیده گرفته می شود اما بایستی بگویم که مانیتور بخش مهمی هست که باید به آن توجه زیادی کرد. اگر به دنبال خرید یک مانیتور جدید هستید، حتمی این مقاله را به دقت بخوانید.

هنگام خرید مانیتور باید به چند نکته توجه کنید

کاربرد و استفاده از مانیتور

مانیتور ها در انواع اندازه و کیفیت های خاص تولید می شوند که بایستی هنگام خرید یک مانیتور جدید به آن توجه کنیم. به طور کلی صفحه نمایش ها نسبت به نوع حرفه و تخصص تفاوت دارند و باید به این مورد توجه کرد.

اندازه مانیتور

کسانی که بیشتر در هنگام خریدن مانیتور به اندازه مانیتور توجه می کنند بیشتر می توانند طراحان, برنامه نویس ها، گیمر ها و ادیتور ها باشند. شاید بگوید چرا مانیتور بزرگ !؟ اما مانیتورهای بزرگتر به شما فضای قابل استفاده بیشتری را برایتان می دهد و کار شما را کارآمدتر می کند. همچنین شما باید مطمئن شوید که فضای میز کافی برای قرار دادن یک مانیتور بزرگتر دارید. حتی مانیتورهای Ultra-Wide وجود دارند که تنظیمات دو مانیتور را روی یک مانیتور تقلید می کنند. به طور کلی رایج ترین اندازه ها در محل کار مانیتورهای 22 تا 24 اینچی هستند.

اندازه مانیتور

وضوح تصویر

وضوح تصویر یا رزولوشن با تعداد پیکسل هایی که یک مانیتور برای نمایش یک تصویر مشخص می شود. به طور معمول، وضوح مانیتور از 2 عدد تشکیل شده است. رایج ترین وضوح 1920 در 1080 است. این وضوح 1920 پیکسل به صورت افقی در 1080 پیکسل به صورت عمودی را نشان می دهد. وضوح بالاتر به شما امکان می دهد اطلاعات بیشتری را روی مانیتور نمایش دهید و وضوح بالاتر وضوح بیشتری دارد. لازم به ذکر است که هرچه وضوح مانیتور بالاتر باشد، همه چیز روی صفحه نمایش کوچکتر می شود. با این حال، ویندوز در مقیاس بندی آن عناصر با برخی تنظیمات، به مناسب ترین روش نمایش می دهد.

وضوح تصویر

زمان پاسخ دهی

مورد دیگری هم که بایستی به آن هنگام خرید توجه کرد زمان پاسخ دهی است؛ این نرخ تعداد دفعاتی است که یک نمایشگر می تواند یک تصویر را بر روی صفحه نمایش بروز رسانی می کند. به عنوان مثال، یک صفحه نمایش 60 هرتزی صفحه نمایش را 60 بار در ثانیه به روز می کند. این نرخ بیشتر می تواند به شما کمک کند تا تجربه بهتری در بازی، ادیت و طراحی داشته باشید.

زمان پاسخ دهی

پنل مانیتور

مورد دیگری که به هنگام خرید به آن باید توجه کرد بهترین نوع پنل مانیتور نسبت به نوع کار تان می باشد؛ پس هنگام خرید به این موارد نیز توجه داشته باشید. در کل میان مانیتورهای موجود از هر نوع پنل، طیفی از قیمت ها و مجموعه ویژگی ها نیز وجود دارد. برای درک بیشتر از پنل مانیتور ها می توانید این مقاله ما را بخوانید.

پنل مانیتور

زمان پاسخ دهی برای بازی ها

این مورد را هم هنگام خرید باید به آن توجه کرد، زمان پاسخ دهی در بازی ها است؛ پس اگر یک گیمر معمولی هستید، 60 هرتز و 95-110 PPI باید خوب باشد. اگر در یکبازی های رقابتی مثل بازی های آنلاین شرکت می کنید، 144 هرتز و 110-140 PPI ممکن است مناسب‌تر باشند. برخی از بهترین مانیتورهای گیمینگ دارای نرخ پاسخ دهی 240 هرتز و وضوح صفحه نمایش بالاتر از 140 PPI هستند که می تواند برای یک گیمر حرفه ای ضروری باشد.

زمان پاسخ دهی برای بازی ها

نتیجه کلی

مانیتور مناسب می تواند کار شما را با ایجاد فضای بصری بیشتر برای کار آسان تر کند و همچنین خستگی چشم را کاهش دهد. همچنین مانیتور خمیده به دلیل خمیده زیبایی و عریض بودن آن است. که برای گیمر های حرفه ای فضای دید بیشتری می دهد و فشار کمتری به چشم ها وارد میکند. پیشنهاد میکنیم به این مورد نیز توجه داشته باشید.  در کل اگر برای انتخاب مانیتور مناسب برای نیازهای خود به کمک نیاز دارید، لطفاً با واتس اپ به کارشناسان ما پیام بدهید تا در اسرع وقت پاسخ بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *